Garanti

Ürün Garantisi

1- Leatherman markalı ürünlerimiz 25 yıl garantilidir.

Garanti İstisnaları – Leatherman Garantisi yalnızca orijinal/ilk sahibi kapsar ve Leatherman ürünlerinin kötüye kullanımı, değiştirilmesi, çalınması, kaybı veya yetkisiz ve/veya mantıksız kullanımını kapsamaz. (İlk sahibi olduğunuza dair fatura/sipariş numarası/belge sunulmak zorundadır.) Bu garanti, yalnızca kişisel kullanım için satın alınan aletleri kapsar ve ticari hesapları veya onarılan veya yenilenen aletleri yeniden satmak amacıyla yapılan toplu alımları kapsamaz.

-İkinci el Leatherman ürünleri ve yurt dışından alınan ürünler garanti kapsamına girmez.

-Leatherman ürününü tuzlu su ile temas ettirmek. (Denize düşürmek)

-Kullanıcı tarafından yanlış ve kötü kullanım, yanlış ve yetersiz bakım.

-Arızalı parça değişiminin Leatherman yetkilisi dışında değiştirmek veya girişimde bulunmak.

-Bilinçli olarak Leatherman ürününe zarar vermek.

– Ürünün temizliği, yağlanması ve bileğlenmesi garanti kapsamına girmez.

– Ürünle birlikte verilen kılıflar, bileyiciler, Bit Kit tornavidalar, ateşleyici ve her türlü yedek malzemelerin zarar görmesi veya kaybolması garanti kapsamı dışındadır.

2- Garanti kapsamında ürünün onarılması için önceden info@leatherman.com.tr veya 532 659 1334 numaralı telefon ile bildirilmesi zorunludur.

Bakım

Tüm Leatherman ürünleri %100 yüksek kaliteli paslanmaz çelikten üretilmektedir. (İstisna: Bit kit tornavida uçları takım çeliğinden yapılmıştır.) Ancak paslanmaz çelik paslanmaya karşı dayanıklı değildir; korozyona karşı dirençlidir.

Metal alaşımlarının karışımına bağlı olarak bazen paslanmaz çelikler oldukça korozyona dayanıklı ve nispeten yumuşak olabilir (mutfak sofra takımı gibi) veya paslanmaya karşı biraz daha az dayanıklı ve oldukça sert olabilirler.

Ürünlerimiz ikinci tipten imal edilmiştir ve bu nedenle takım bileşenleri kuvvetlidir ve bıçaklar keskin bir kenara sahiptirler.

Sonuç olarak, uygun bakım yapılmadığı durumunda paslanma oluşabilir.

Pas ve korozyon önlemek için Leatherman ürününüz periyodik olarak temizlenmeli, kurutulmalı ve yeniden yağlanmalıdır.

Bu durum nemli veya deniz ortamında kullanmanız durumunda daha da fazla geçerlidir.

Temizledikten sonra silah yağı veya ince makine yağı ile yeniden yağlayın. (Mineral bazlı yağlar önerilir, WD40 su bazlı bir yağ olduğu için tarafımızdan kesinlikle önerilmemektedir.).

Lekelenmiş yüzeyleri bir cilalama bezi veya metalik olmayan zımpara ile parlatın (örn., Scotchbrite bezi veya yumuşak kıl fırçası).